Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Rozwiązanie dla pomp ciepła powietrze/woda – podgrzewacz Hewalex

Pompy ciepła typu powietrze/woda stanowią coraz częstszy wybór osób, będących zarówno w trakcie budowy domu, jak i tych modernizujących je. Jednak, aby wszystko sprawnie działało, należy również zwrócić uwagę na dobór pozostałego wyposażenia kotłowni.

Rozwiązanie dla pomp ciepła powietrze/woda - podgrzewacz DUAL HX200/120
Rozwiązanie dla pomp ciepła powietrze/woda - podgrzewacz DUAL HX200/120 [Źródło: hewalex.pl]

Dobierając wyposażenie do pomp ciepła typu powietrze/woda musimy zadbać o odpowiednią pojemność podgrzewacza CWU oraz powierzchni wężownicy gwarantujących wymagany komfort wody użytkowej przy zasilaniu wodą grzewczą o temperaturze niższej w porównaniu do kotła grzewczego. Specyfika pracy powietrznej pompy ciepła wymaga zaś zastosowania zasobników buforowych wody grzewczej CO.

Zabudowa jednostki wewnętrznej pompy ciepła oraz podgrzewacza pojemnościowego wody użytkowej CWU i zasobnika buforowego CO wymaga określonego miejsca w pomieszczeniu technicznym. Nastręcza to czasem trudności w wygospodarowaniu miejsca i dodatkowo wiąże się z większym nakładem środków i czasu prac instalacyjnych. Nowe rozwiązanie – podgrzewacz DUAL HX200/120 firmy Hewalex integruje w sobie 2 funkcje.

Podgrzewacz DUAL HX200/120 zawiera podgrzewacz CWU o pojemności 200 litrów oraz zasobnik buforowy CO o pojemności 120 litrów. We wspólnej obudowie znajdują się więc 2 główne komponenty układu z pompą ciepła. Dzięki temu wymagana jest mniejsza powierzchnia zabudowy w kotłowni. Znacznie prostsze staje się więc zaplanowanie rozmieszczenia urządzeń, a także skraca się czas prac instalacyjnych. Estetyczne rozwiązanie odznacza się dodatkowo niższymi stratami ciepła, a zatem zwiększoną efektywnością energetyczną w porównaniu do odrębnych zbiorników. Dla dogodnego transportu podgrzewacz dostarczany jest w oddzielnych elementach, a izolację cieplną montuje się po zakończeniu prac instalacyjnych.

Źródło: hewalex.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz