Reklama
https://www.ceo-odnawialna.pl/

Pompa ciepła GeniaAir Mono od Saunier Duval

Nowy produkt w ofercie to pompa ciepła powietrze/woda monoblok

GeniaAir Mono
GeniaAir Mono [Źródło: saunierduval.pl]

Pompa ciepła typu powietrze/woda monoblok GeniaAir Mono posiada najwyższą możliwą klasę efektywności energetycznej (A+++) [A7/W35]. Dodatkowo wykorzystuje ona energię odnawialną – ciepło atmosferyczne oraz neutralny dla środowiska czynnik chłodniczy R290.

Pompa dobrze sprawdzi się także przy modernizacji systemów ogrzewania w starszych domach jednorodzinnych. Istniejąca instalacja grzejnikowa powinna współpracować z pompą GeniaAir Mono dzięki maksymalnej temperaturze zasilania do 75° C.

GeniaAir Mono wymaga jednostki zewnętrznej z wentylatorem do czerpania powietrza, jednak pracuje on cicho i mieści się w module montowanym w pobliżu domu. Natężenie hałasu w odległości 3 m od urządzenia pracującego w trybie cichym to 28 dB(A), czyli tyle, co dźwięk tykającego zegarka. Mając powyższe na względzie, GeniaAir Mono sprawdzi się nawet w obszarach o zabudowie szeregowej, gdzie odległość od sąsiadów jest niewielka.

Obie jednostki – zewnętrzna GeniaAir Mono i wewnętrzna GeniaSet Mono – są kompaktowe. GeniaSet Mono jest porównywalna z lodówko-zamrażarką. Podobnie mało miejsca zajmuje naścienna jednostka hydrauliczna.

GeniaAir Mono-pompa ciepła powietrze/woda monoblok:

  • współczynnik efektywności COP do 5.4,
  • technologia monoblok – nie potrzeba uprawnień F-gaz,
  • dwóch monterów zainstaluje ją w jeden dzień,
  • przeznaczona zarówno do nowych budynków, jak i do modernizacji, dzięki wysokiej temperaturze zasilania,
  • cicha, przez co nadaje się do montażu na obszarach o gęstej zabudowie

Źródło: saunierduval.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz