Reklama
cleanpowerforall

Photon Energy rozpoczął budowę farm fotowoltaicznych w Australii

Obie elektrownie wytworzą łącznie ok. 27,8 GWh czystej energii rocznie. Zlokalizowane będą w centralnej części obszaru irygacyjnego Murrumbidgee, jednego z najbardziej zróżnicowanych regionów Australii.

Photon Energy uczestniczy w transakcji objęcia akcji serii C RayGen Resources wartej ponad 26 mln EUR
Photon Energy uczestniczy w transakcji objęcia akcji serii C RayGen Resources wartej ponad 26 mln EUR [Źródło: photonenergy.com]

Spółka będzie właścicielem i operatorem obu elektrowni (Leeton Solar Farm i Fivebough Solar Farm), a każda z nich ma moc przyłączenia do sieci 4,9 MW AC oraz moc zainstalowaną 7 MWp DC.

Elektrownie będą zlokalizowane na obrzeżach miasta Leeton, w samym sercu obszaru irygacyjnego Murrumbidgee, jednego z najbardziej zróżnicowanych regionów rolniczych Australii, słynącego z produkcji owoców cytrusowych, ryżu, bawełny i wina. Jest to również obszar o znacznym zużyciu energii, która tradycyjnie jest importowana z dużych elektrowni węglowych, oddalonych o setki kilometrów.

Dzięki realizowanej przez Photon Energy inwestycji powstanie 50 nowych miejsc pracy, a firma zaopatrywać się będzie u lokalnych firm.

Elektrownie zajmą powierzchnię 37 ha i będą dostarczać energię do sieci Essential Energy. Oczekuje się, że łącznie będą wytwarzać ok. 27,8 GWh czystej energii rocznie.

Są to dwa największe projekty, które wejdą do globalnego portfolio Photon Energy oraz pierwsze projekty komercyjne, które wyprodukują konkurencyjną cenowo energię na potrzeby rynku australijskiego. Po zakończeniu budowy, planowanym na koniec czwartego kwartału 2020 r., nowe jednostki poszerzą globalną moc portfela elektrowni własnych Photon Energy do 88,7 MWp.

Photon Energy Engineering Australia będzie pełnić rolę wykonawcy w zakresie inżynierii, zaopatrzenia i budowy (EPC) dla obu projektów. Po podłączeniu do sieci, Photon Energy Operations Australia będzie świadczyć usługi długoterminowej eksploatacji i konserwacji, a także monitorowania.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że ten długo oczekiwany projekt dotyczący energii odnawialnej właśnie się rozpoczął. Zapewni on 50 miejsc pracy dla lokalnej społeczności na etapie budowy oraz kolejnych kilka w perspektywie długoterminowej – podkreśla Paul Maytom, burmistrz miasta Leeton.

Dziękujemy Radzie miasta Leeton za ich wsparcie w realizacji tych projektów. Jesteśmy dumni, że możemy dołączyć do australijskich aktywów elektrownie oferujące niezawodną, czystą i konkurencyjną energię fotowoltaiczną, zlokalizowane w regionie, gdzie zapotrzebowanie na nią jest znaczące. Będziemy uczestniczyć bezpośrednio w australisjkim rynku energii, a dzięki nowoczesnej technologii śledzenia ruchu słońca z wykorzystaniem pojedynczej osi (ang. Single axis tracking technology) zoptymalizujemy jej wytwarzanie, aby elastycznie wykorzystywać możliwości rynkowe, mając dodatkowo możliwość rozbudowy instalacji o akumulatory słoneczne w przyszłości – mówi Michael Gartner, CTO Grupy i Dyrektor Zarządzający Photon Energy Australia.

W Photon Energy bardzo dbamy o społeczności lokalne i środowisko. Obszar irygacyjny Murrumbidgee ma znaczne zapotrzebowanie na energię. Cieszymy się, że dzięki farmie słonecznej w mieście Leeton pomożemy zmniejszyć zależność jego mieszkańców od energii importowanej z dużych elektrowni węglowych, oddalonych o setki kilometrów – dodaje Georg Hotar, CEO w Photon Energy.

Źródło: photonenergy.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz