Reklama
https://www.ceo-odnawialna.pl/

Nowość w ofercie Galmet – pompa ciepła Maxima Compact

Maxima Compact to komfort ogrzewania domu i wody zamknięte w jednym urządzeniu. Gruntowa pompa ciepła połączona jest ze zbiornikiem wody, czyniąc rozwiązanie kompletnym.

Nowość w ofercie Galmet- pompa ciepła Maxima Compact
Nowość w ofercie Galmet- pompa ciepła Maxima Compact [Źródło: galmet.com.pl]

Maxima Compact wyposażona w zbiornik do c.w.u., który został zintegrowany z nią w jednej obudowie, jest urządzeniem minimalizującym koszty montażu, znacznie bardziej uniwersalnym. Wystarczy wspomnieć o oszczędności miejsca w kotłowni, uproszczonej instalacji oraz  estetyce takiego rozwiązania. Dobrze zabezpieczony i ocieplony zbiornik umieszczony bezpośrednio nad pompą ciepłą minimalizuje straty ciepła, a układ jest niezawodny i bardziej funkcjonalny.

Połączenie pompy ciepła solanka-woda ze zbiornikiem zapewnia komfort, stałą wysoką efektywność przez cały rok i kompleksową obsługę budynków przy optymalnym wykorzystaniu energii odnawialnej, w tym do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Cały system może być zarządzany przez panel dotykowy umieszczony bezpośrednio na urządzeniu lub w innym dowolnym pomieszczeniu, online poprzez stronę www, przy użyciu komputera lub smartfona.

Pompa ciepła Maxima Compact charakteryzuje się nowoczesnym wyglądem i estetycznym, trwałym wykonaniem. Regularny kształt ułatwia montaż w niewielkich pomieszczeniach. Zbiornik zabudowany w urządzeniu wykonany jest ze stali nierdzewnej 316L i ma pojemność nominalną równą 170 l. Do podgrzewania c.w.u. służy bardzo duża wężownica spiralna o powierzchni 3,6 m2. Zdecydowanie przyspiesza to ogrzewanie wody użytkowej i zapewnia większą wydajność.

Optimum możliwości

Gruntowa pompa ciepła Maxima Compact występuje w trzech wersjach – 7, 10 i 12 GT, co z powodzeniem pozwala na zabezpieczenie centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej w standardowych budynkach jednorodzinnych.

Nowe pompy ciepła z rodziny Maxima mają COP do 4,5 (B0W35), wyposażone są w sprężarki typu Scroll Copeland. System pogodowy adaptuje parametry pracy pompy do warunków atmosferycznych a wielofunkcyjny sterownik, umożliwia ustawienie harmonogramu pracy zarówno pompy ciepła, jak i pompy cyrkulacyjnej. Maksymalna temperatura zasilania obiegu grzewczego wynosi 60°C. Urządzenie wyposażono również w elektroniczny zawór poprawiający wydajność. Układ standardowo wyposażony jest w dodatkową grzałkę elektryczną o mocy 7 kW. Wymiary obudowy to 1840 x 630 x 760 mm (wys. x szer. x gł.). Wszystkie modele w serii mają najwyższą klasę efektywności energetycznej (ErP) A+++ (MAXIMA COMPACT 10, 12) lub A++.

Niskotemperaturowa Maxima Compact, zasilana energią z naturalnych źródeł odnawialnych, kwalifikuje się do dofinansowania w krajowych i lokalnych programach dofinansowania ekologicznych źródeł ciepła. Posiada wszystkie niezbędne atesty przyznane przez niezależny ośrodek certyfikacyjny.

Wyposażenie standardowe

Komfort użytkowania pompy Maxima to również bogate wyposażenie standardowe. Każda pompa ciepła Maxima wyposażona jest w:

  • moduł internetowy pozwalający na sterowanie pracą pompy za pomocą tabletu, smartfona lub przeglądarki internetowej,
  • funkcję łagodnego rozruchu sprężarki Soft-Start, która zapewnia wydłużoną żywotność urządzenia i ciche uruchamianie,
  • elektroniczne pompy obiegowe o niskim zużyciu energii, dopasowujące się do warunków pracy w instalacji,
  • system pogodowy, który dopasowuje parametry pracy pompy do warunków atmosferycznych,
  • elektroniczny zawór rozprężny maksymalizujący wydajność.

Zaawansowane opcje standardowe

  • możliwość sterowania pompą cyrkulacyjną, obiegami grzewczymi (podłogowy i grzejnikowy),
  • możliwość ustawienia harmonogramu pracy zarówno pompy ciepła, jak i pompy cyrkulacyjnej.

Źródło: galmet.com.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz