Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Lindab-rozwiązania systemowe dla wentylacji oraz klimatu wewnętrznego

Lindab-rozwiązania systemowe dla wentylacji oraz klimatu wewnętrznego
Lindab-rozwiązania systemowe dla wentylacji oraz klimatu wewnętrznego [Źródło: lindab.com]

W 1956 roku założyciele Lindab zaczynali od niewielkiego sklepiku z wyrobami z blachy w Lidhult w Szwecji. Po kilku latach działalności, zakład przeniósł się do Båstad w południowej Szwecji, gdzie Lindab został zarejestrowany jako spółka w 1959 roku. Od tego czasu, Lindab rozszerzył swoją działalność na cały świat i jest obecnie reprezentowany w ponad 125 lokalizacjach w 31 krajach.

Lindab oferuje produkty oraz rozwiązania systemowe z obszaru wentylacji, które nabywane są głównie przez instalatorów oraz innych odbiorców z branży wentylacyjnej. Firma posiada kanały wentylacyjne o przekroju okrągłym, produkty i systemy wentylacyjne, a także maszyny do produkcji okrągłych systemów kanałowych. Ponadto w ofercie można znaleźć również oprogramowanie do projektowania, kalkulacji i planowania kompletnych systemów wentylacyjnych oraz systemów klimatu wewnętrznego.

Systemy wentylacyjne Lindab i Centrum Klima jako pierwsze na świecie zostały objęte prestiżowym certyfikatem Eurovent potwierdzającym zgodność procesów, maszyn, surowców, przyrządów pomiarowych i produktów ze standardami Norm Europejskich. Organizacja Eurovent została założona w 1993 roku i zdobyła pozycję jednego z ważniejszych ośrodków certyfikacyjnych specjalizujących się w weryfikacji danych technicznych deklarowanych przez producentów i walce z nieuczciwą konkurencją. Obecnie ośrodek certyfikuje aż 36 różnych kategorii produktowych.

Lindab, oprócz produktów z obszaru wentylacji, posiada w swojej ofercie produkty budowlane, rozwiązania budowlane oraz kompletne systemy budowlane.

Źródło: lindab.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz