Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

KOMFOVENT – centrale wentylacyjne i rekuperacyjne

KOMFOVENT to marka handlowa produktów wentylacyjnych wytwarzanych przez spółkę AMALVA.

KOMFOVENT - centrale wentylacyjne i rekuperacyjne
KOMFOVENT - centrale wentylacyjne i rekuperacyjne [Źródło: ventia.pl]

Spółka założona została w 1997 roku w Wilnie i w pierwszych latach działalności firma skupiała się na produkcji kanałów wentylacyjnych, kształtek i elementów instalacji. Od 1999 roku rozpoczęła produkcję central wentylacyjnych, zróżnicowanych pod względem rozwiązań projektowych, funkcjonalności, przeznaczenia, o szerokiej gamie wydajności, od 50 m³/h do 100 000 m³/h.

Firma wdrożyła system zarządzania zgodny z wymogami standardów jakości i ochrony środowiska ISO 9001 i ISO 14001, a wytwarzane urządzenia posiadają certyfikat EUROVENT.

Rozwój działalności

W 1999 roku utworzona została spółka zależna AMALVA BALTIJA w Rydze, gdzie ulokowano zakłady produkcyjne, magazyny i biura handlowe. Swoją obecność w Rosji AMALVA rozpoczęła od otwarcia biura handlowego w Moskwie w roku 2002. Z kolei inne rosyjskie miasto, Riazań, wybrane zostało na lokalizację zakładu produkującego klapy przeciwpożarowe w 2007 roku.

Każdego roku Spółka inwestuje środki w zakupy nowoczesnych maszyn, narzędzi i szkolenia personelu, mając na względzie swój główny cel – produkowanie i sprzedaż wyłącznie produktów najwyższej jakości.

Produkty spółki wyposażone są w:

  • panele sterujące umożliwiające obserwowanie i kontrolowanie procesów wentylacyjnych na ekranie LCD,
  • ekologiczne filtry,
  • wysokosprawne silniki EC i system sterowania,
  • wysokosprawne wymienniki ciepła zapewniające odzyskiwanie do 90% ciepła z powietrza wywiewanego.

Co więcej, firma posiada laboratorium, gdzie bada sprawność central wentylacyjnych, jej produkty testowane są również w niezależnych ośrodkach laboratoryjnych w Niemczech i Szwajcarii.

 

Źródło: ventia.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz