Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Klimakonwektor Vido – rozwiązanie na upalne dni

Dwufunkcyjny klimakonwektor Vido to połączenie grzania i chłodzenia w jednym urządzeniu.

Klimakonwektor Vido - rozwiązanie na upalne dni
Klimakonwektor Vido - rozwiązanie na upalne dni [Źródło: purmosfera.pl]

Dwufunkcyjny klimakonwektor Vido to rozwiązanie ułatwiające uzyskanie optymalnej temperatury w domu czy biurze. Oprócz funkcji ogrzewania potrafi również  schłodzić pomieszczenia w upalne dni.

Grzejnik ten zawiera wymiennik ciepła o wysokiej wydajności. Latem, dzięki zastosowaniu zintegrowanego wentylatora, zapewnia przyjemne chłodzenie w domu. W miesiącach zimowych woda grzewcza przepływając przez wymiennik oddaje ciepło ogrzewając wnętrza.

Obsługa zamontowanego już urządzenia jest prosta – elektroniczny system regulacji zapewnia dostępność wielu intuicyjnych opcji dostosowania parametrów pracy w trybie ogrzewania, jak i chłodzenia.

Jak to działa?

Klimakonwektor VIDO można zasilić gorącą wodą pochodzącą z kotła centralnego ogrzewania lub pompy ciepła. Dzięki temu w mroźne dni zapewni  ciepło w pomieszczeniu.

W okresie letnim źródłem wody lodowej może być jej wytwornica lub pompa ciepła. Wymiennik ciepła klimakonwektora VIDO napełniony woda lodową dostarczy przyjemny chłód w czasie upałów. Pompa ciepła dzięki odwróceniu obiegu zapewnia funkcje ogrzewania lub chłodzenia w zależności od potrzeb.

Cicho działający wentylator, wspomagający cyrkulacje powietrza, jest niezbędny podczas chłodzenia pomieszczeń a w okresie zimowym, istotnie zwiększa moc grzewczą, co pozwala zachować niewielkie gabaryty urządzenia. Jego dużym atutem jest efektywność energetyczna, która często jest priorytetem dla ceniącego nowoczesne i ekologiczne rozwiązania inwestora.

Źródło: purmosfera.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz