Reklama
cleanpowerforall

Jak poprawnie izolować kanały wentylacyjne?

Zalecenia i wskazówki dotyczące praktycznego zastosowania maty PAROC Pro Lamella Mat Clad.

Jak poprawnie izolować kanały wentylacyjne?
Jak poprawnie izolować kanały wentylacyjne? [Źródło: paroc.pl]

Oprócz rozwiązań izolacyjnych z wełny kamiennej do zastosowań w systemach HVAC i instalacjach przemysłowych PAROC dostarcza wykonawcom również wsparcie techniczne w zakresie prawidłowego montażu.

Każdy wykonawca instalacji wie, że dobór odpowiedniego rozwiązania izolacyjnego dla danego przewodu czy urządzenia w instalacji wentylacyjnej to zaledwie połowa sukcesu. Aby zabezpieczany system mógł funkcjonować poprawnie, drugie tyle zależy od dokładnego i bezbłędnego montażu. Szczególnie jeśli mówimy o kanałach wentylacyjnych biegnących na zewnątrz budynków, które są podatne na dodatkowe czynniki mogące wpływać na ich funkcjonowanie, takie jak dobowe wahania temperatury powietrza, promieniowanie UV czy opady atmosferyczne.

W tego typu zastosowaniach możemy użyć maty izolacyjnej z wełny kamiennej PAROC Pro Lamella Mat Clad, wyposażonej w specjalne pokrycie z folii aluminiowej, wzmocnionej od wewnętrznej strony zbrojoną tkaniną z włókien szklanych, a od zewnętrznej – warstwą o wysokiej odporności na działanie czynników chemicznych i promieni ultrafioletowych. Mata nadaje się do izolacji termicznej i akustycznej zarówno powierzchni płaskich i kształtowych w kanałach prostokątnych, jak i odcinków prostych oraz kolanowych w przewodach okrągłych.

W najnowszej publikacji PAROC profesjonalni wykonawcy znajdą wiele cennych porad i wskazówek w zakresie bezpiecznego składowania i magazynowania materiałów izolacyjnych, doboru odpowiednich narzędzi i akcesoriów, dokonywania właściwych pomiarów oraz prawidłowego cięcia i montażu. Zawarte w środku kody QR zawierają dodatkowe filmy instruktażowe, które krok po kroku pokazują poprawne wykonanie izolacji różnego typu obszarów instalacji.

» Poradnik jest już dostępny do pobrania na stronie www.paroc.pl

Źródło: paroc.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz