Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Izolacja rurociągów? Działać systemowo!

Kiedy trzeba zaizolować rurociąg prosty, praca wykonawcy (jak i sama izolacja) z reguły układa się gładko. Kiedy jednak instalacja skręca we wszystkich kierunkach, życie fachowca nie jest już tak proste. Chyba, że skorzysta on z systemowych rozwiązań izolacyjnych PAROC!

Izolacja rurociągów? Działać systemowo! [ źródło: www.paroc.pl]
Izolacja rurociągów? Działać systemowo! [ źródło: www.paroc.pl]

 

Wydajność systemów grzewczych i wentylacyjnych w bardzo dużej mierze zależy od odpowiedniego doboru i starannego montażu izolacji. To prosta zależność, która ma duży wpływ na cykl życia instalacji oraz koszty eksploatacji budynku.

otulina PAROC Hvac Combi AluCoat T
otulina PAROC Hvac Combi AluCoat T [źródło: www.paroc.pl]

Aby ułatwić wykonawcom dokładne zaizolowanie rurociągów o różnych kształtach i kątach zagięcia, PAROC – czołowy europejski producent izolacji technicznych z wełny kamiennej – stawia na sprawdzone, kompleksowe rozwiązania systemowe. W ofercie firmy znajdziemy produkty do izolacji odcinków prostych, prefabrykowane elementy do zabezpieczania kolan rurociągów, jak również dedykowane akcesoria montażowe.

Wśród tych pierwszych warto zwrócić uwagę na otulinę PAROC Hvac Combi AluCoat T, która umożliwia dopasowanie średnicy wewnętrznej do zróżnicowanych średnic zewnętrznych rur w przedziale 12-18 mm oraz 22-28 mm. Rozwiązanie zapewnia bezcenną elastyczność w sytuacji, gdy rurociągi mają zróżnicowane średnice – na przykład zgrzewane kształtki z PP, które charakteryzują się większymi średnicami zewnętrznymi, niż rury z PP. W przypadku rurociągów o większych średnicach świetnie sprawdzi się zaś system otulin PAROC Hvac Section AluCoat T.

otulina PAROC Hvac Section AluCoat T [źródło: www.paroc.pl]
otulina PAROC Hvac Section AluCoat T [źródło: www.paroc.pl]
W przypadku konieczności izolacji krzywizn rurociągów, zamiast ręcznie docinać fragmenty otuliny prostej, wykorzystać można gotowe rozwiązanie PAROC Hvac Bend AluCoat T. To niepalna izolacja z wełny kamiennej fabrycznie wykonana w kształcie kolana, którą łatwo dopasujemy do przewodów o zróżnicowanym kącie zagięcia.

otulina PAROC Hvac Bend AluCoat T
otulina PAROC Hvac Bend AluCoat T [źródło: www.paroc.pl]
Sam materiał to jednak nie wszystko. Liczy się też to, jak sobie z nim poradzimy. Dokładne wykonanie izolacji ułatwiają odpowiednio dopasowane i sprawdzone akcesoria PAROC. Noże do cięcia wełny kamiennej, druty wiązałkowe, zgrzewarki i gwoździe do mocowania izolacji (w tym gwoździe izolowane), taśmy klejące dedykowane do poszczególnych typów pokryć, manszety do wykańczania przewodów – to wszystko dostępne jest od jednego producenta, co gwarantuje pewność deklarowanych właściwości izolacji.

Źródło:www.paroc.pl

Paroc Polska Sp. z o.o.
ul.Gnieźnieńska 4
62-240 Trzemeszno, Polska
Telefon: +48 61 468 21 90
E-mail: [email protected]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz