Reklama
https://homecomfort.com.pl/

Haier – dostawca rozwiązań z zakresu HVAC

Generalnym dystrybutorem produktów Haier w Polsce jest Refsystem Sp. z o.o.

MultiSplit dla biur i rezydencji
MultiSplit dla biur i rezydencji [Źródło: haier-ac.pl]

Grupa Haier jest jednym z wiodących dostawców rozwiązań z zakresu HVAC. Powstał w 1984 roku w Quingdao. Od ponad 30 lat wprowadza na rynek systemy klimatyzacyjne na całym świecie, posiada specjalistyczne laboratoria o powierzchni 20 tys m², w których testuje swoje urządzenia w celu ich jak najsprawniejszego funkcjonowania.

W klimatyzatorach Haier stosowane są rozwiązania, które mają za zadanie poprawić jakość korzystania z urządzeń oraz komfort użytkowników.

1. Technologia oczyszczania powietrza – SELF PURIFY / Filtr IFD

Seria klimatyzatorów JADE Plus jest wyposażona w technologię SELF PURIFY, która odpowiada za oczyszczanie powietrza w klimatyzowanym pomieszczeniu. Siatka filtrująca IFD zapewnia usuwanie zanieczyszczeń w powietrzu, składa się z 7000 otworów do pochłaniania pyłu oraz innych zanieczyszczeń. Pomiar skuteczności oczyszczania powietrza z funkcją SELF PURIFY wg CADR (Clean Air Deliver Rate) wynosi nawet 300m³/h. Oznacza to, że wydajność oczyszczania powietrza jest równie wysoka, jak w przypadku profesjonalnych oczyszczaczy powietrza dostępnych na rynku. Włączona funkcja oczyszczania generuje elektryczność statyczną absorbującą zanieczyszczenia w powietrzu – powodując przyciąganie pyłu. System oczyszczania sprawia, że JADE Plus jest optymalnym klimatyzatorem dla alergika. Moduł z filtrem IFD można łatwo odłączyć i ponownie wykorzystać po umyciu.

2. Technologia samooczyszczania urządzenia – SELF CLEAN

Klimatyzatory ścienne do domu i biura Haier posiadają technologię SELF CLEAN. To funkcja samoczyszcząca, pozwalająca na sprawniejsze i wygodniejsze użytkowanie urządzenia. To rozwiązanie polega na usuwaniu gromadzących się zanieczyszczeń na parowniku. Wilgotne powietrze zamraża powierzchnię wymiennika i usuwa osad w momencie rozmrażania.

3. Sterowanie głosowe

Klimatyzatory Haier mogą być sterowane za pomocą komend głosowych. Włączanie i wyłączanie klimatyzatora, wybór trybu lub nastawa konkretnej temperatury to niektóre z funkcji, którymi można manewrować ze sterowaniem głosowym. Do sterowania głosowego potrzebny jest klimatyzator Haier podłączony z siecią Wi-Fi, głośnik Amazon Alexa lub Google Assistant oraz poprawnie skonfigurowana aplikacja asystentów głosowych.

4. Sterowanie Wi-Fi

W klimatyzatorach Haier istnieje możliwość zastosowania różnych typów sterowania bezprzewodowego i przewodowego. To umożliwia sterowanie klimatyzatorem za pomocą aplikacji na smartfony połączonej z urządzeniem przez moduł Wi-Fi, pilotem lub sterownikiem przewodowym.

5. Czujniki Eco-pilot

Czujniki Eco-pilot pozwalają zaoszczędzić energię o 67% poprzez wykrywanie potencjalnych strat energii, wykorzystując czujnik aktywności człowieka i czujnik natężenia światła słonecznego. Może on monitorować obecność człowieka, jego ruchy czy nieobecność oraz natężenie światła słonecznego.

6. Ekologiczny czynnik chłodniczy R32

Używany czynnik R32 cechuje niższa emisja CO2. W porównaniu do powszechnie używanego czynnika chłodniczego R410A wpływ czynnika R32 na Globalne Ocieplenie (GWP) wynosi prawie jedną trzecią wskaźnika, jednocześnie pozwala na znacznie mniejszą objętość czynnika chłodniczego w układzie i wysoką wydajność energetyczną.

7. Filtr 3M

Klimatyzatory Haier z systemem filtrów oczyszczających 3M sprawiają, że powietrze jest wolne od szkodliwych substancji, takich jak włosy, roztocza, pyłki, zarodniki grzybów, bakterie, spaliny i dym. Filtry oczyszczające 3M wychwytują zarówno widoczne, jak również niewidoczne zanieczyszczenia oraz inne mikroskopijne substancje szkodliwe.

Źródło: haier-ac.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz