Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Gliwicka firma technologiczna wraz z klientami pomoże czyścić Bałtyk.

Gliwicka firma technologiczna wraz z klientami pomoże czyścić Bałtyk. Rozstrzygnięto trzecią edycję akcji Fantastic Present by Future Proscessing.

Gliwicka firma technologiczna wraz z klientami pomoże czyścić Bałtyk. [źródło: www.future-processing.pl]
Gliwicka firma technologiczna wraz z klientami pomoże czyścić Bałtyk. [źródło: www.future-processing.pl]

Firma Future Processing postanowiła odwrócić świąteczne tradycje biznesowe polegające na corocznej wymianie upominków między kontrahentami. Tak powstała akcja Fantastic Present, w ramach której klienci, zamiast otrzymywać prezenty, wspólnie decydują o przeznaczeniu świątecznego budżetu Future Processing.

Od trzech lat firma przekazuje wsparcie wybranym inicjatywom z całego świata, których działalność jest odpowiedzią na współczesne wyzwania cywilizacyjne. W tym roku klienci firmy zdecydowali, że największą część z przeznaczonych na ten cel 25 tys. zł otrzyma organizacja Coalition Clean Balitc, która skupia się na ochronie środowiska i naturalnych zasobów Morza Bałtyckiego.

W ramach akcji Fantastic Present Future Processing wraz z partnerami przekaże wsparcie organizacjom, które reprezentują trzy obszary: społeczeństwo, technologię i środowisko. Podział środków przeznaczonych na ten cel kolejny raz ustalony został w internetowym głosowaniu organizowanym dla klientów firmy, którzy mieli do wyboru trzy inicjatywy:

  • Elderlearn – start-up, który jednocześnie rozwiązuje problem samotności seniorów i odpowiada na wyzwanie, jakim jest integracja legalnych imigrantów — seniorzy dzielą się z nimi wiedzą o kulturze i historii Danii oraz uczą imigrantów języka duńskiego.
  • Ushahidi – globalna firma technologiczna typu non-profit, tworząca oprogramowanie ułatwiające komunikację między jednostkami i społecznościami potrzebującymi pomocy a tymi, którzy mogą takiej pomocy udzielić. Rozwiązania Ushahidi zostały wykorzystane m.in. do pomocy ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu oraz monitorowania kryzysu powyborczego w Kenii w 2008 roku i kolejnych wyborów.
  • Coalition Clean Baltic – organizacja walcząca m.in. o czysty Bałtyk, rozwój zasobów i zrównoważone rybołówstwo.
    Zwycięzcą głosowania okazała się organizacja Coalition Clean Baltic, która otrzyma 58% środków przeznaczonych na wsparcie w ramach akcji. Pozostałe organizacje – Elderlearn i Ushahidi otrzymają kolejno 24% i 18% środków.

Akcją Fantastic Present chcemy pokazać, że dobro nie musi kończyć się razem ze świętami. Cieszę się, że w tegorocznej edycji na pierwszym miejscu znalazła się inicjatywa czyszczenia Bałtyku. To działanie, które nie tylko jest ważne już dzisiaj, ale też ma ogromne znaczenie w perspektywie dobra przyszłych pokoleń – komentuje Michał Sztanga, CEO Future Processing.

Charytatywny plebiscyt cieszy się dużym uznaniem wśród klientów firmy i z powodzeniem jest organizowany od trzech lat. Ubiegłoroczna akcja zakładała badanie potrzeb i opinii klientów w kontekście inicjatyw znajdujących się w ich otoczeniu, które warto wspierać. Po wnikliwej analizie wyłoniono trzy projekty, które zostały poddane pod głosowanie: polską Fundację Kosmos, holenderski start-up The Great Bubble Barrier i brytyjską organizację Young Minds.

W roku 2019 roku akcja skupiła się na zaangażowaniu w inicjatywę „Prezenty bez Pudła” polskiego oddziału UNICEF, w ramach której gliwicka firma stworzyła autorską platformę do głosowania opartą o blockchain. Efektem akcji był zakup 285 zestawów szczepionek, leków oraz przyborów do nauki i wsparcia nauczycieli, w tym zestawów pozwalających rozpocząć naukę i zestawów do nauczenia matematyki.

Główną ideą stojącą za akcją Fantastic Present jest szerzenie dobra w obliczu wyzwań, przed którymi stoi ludzkość, o których mówi się coraz mocniej w kontekście przyszłości świata.

źródło: www.future-processing.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz