Reklama
konferencjaeuropower.pl

Falowniki Fronius SnapINverter

Firma Fronius wprowadziła na rynek generację falowników, które dzięki wolnym gniazdom na karty i otwartym interfejsom, dedykowane są do spełnienia przyszłych wymogów w dziedzinie fotowoltaiki.

Obowiązkowa certyfikacja falowników
Obowiązkowa certyfikacja falowników [Źródło: fronius.com]

Falowniki dostępne są w szerokim zakresie mocy znamionowych od 1,5 do 27 kW, dzięki czemu spełniają one wymagania instalacji każdej wielkości. Użyta technologia i koncepcja serwisu zapewniają stałe, wysokie uzyski, umożliwiając użytkownikom spełnianie wizji 24 godzin słońca.

Zalety falowników SnapINverter firmy Fronius

Montaż – wszystkie przyłącza umieszczono w lekkim uchwycie ściennym z anodyzowanego aluminium, a więc wystarczy na tym uchwycie zawiesić falownik — wszystkie elementy elektroniki mocy są umieszczone w falowniku. Kompletną instalację można bezproblemowo wykonać używając standardowych narzędzi — możliwy jest też montaż na podporze konstrukcji wsporczej. Falowniki Fronius SnapINverter mają też szczególnie lekką i zwartą konstrukcję, co dodatkowo ułatwia montaż.

Elastyczność zastosowania – paleta modeli falowników Fronius SnapINverter od 1,5 do 27,0 kW sprawdzi się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w dużych instalacjach przemysłowych. Do każdego rozwiązania dostępny jest odpowiedni model falownika, zapewniający maksymalną elastyczność projektowania instalacji.

Ujednolicony design urządzenia – zaprojektowane urządzenie zastosowane jest we wszystkich modelach, dlatego wystarczy jedno szkolenie z montażu i pierwszego uruchomienia, aby można było bez problemu zainstalować i uruchomić każdy model falownika generacji SnapINverter. Plusy takiego rozwiązanie to niższe koszty, szybsze wdrożenie projektów i odpowiednio wyższa wydajność oraz produktywność.

Serwis – łatwy dostęp do złącz, służący do transmisji danych, umożliwia podłączenie zewnętrznych komponentów oraz aktualizację oprogramowania przy użyciu nośnika USB — bez konieczności specjalnego montażu, nawet w czasie pracy urządzenia. Koncepcja wymiany kart w połączeniu z techniką montażu SnapINverter sprawia, że Fronius Service Partner mogą usunąć każde uszkodzenie podczas pierwszego kontaktu. Zapewnia to maksymalny uzysk energii przy minimalnych nakładach czasowych i kosztowych.

Zaprojektowane na przyszłość – wszystkie falowniki firmy Fronius mają wolne gniazda kart elektronicznych, co umożliwia doposażanie ich w dodatkowe komponenty sprzętowe umożliwiające uzyskanie dodatkowych funkcji, nawet wiele lat po ich nabyciu. Dzięki otwartym złączom urządzenia firmy Fronius można zawsze wyposażyć w systemy innych firm. Możliwe jest na przykład podłączenie liczników służących do dynamicznej regulacji zasilania sieci lub do systemów automatyki budynków. Zapewnia to optymalną funkcjonalność — dziś i w przyszłości.

Źródło: fronius.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz