Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Emerson – producent urządzeń z zakresu klimatyzacji, ogrzewania i chłodnictwa

Emerson – producent urządzeń z zakresu klimatyzacji, ogrzewania i chłodnictwa
Emerson – producent urządzeń z zakresu klimatyzacji, ogrzewania i chłodnictwa [Źródło: elektronika-sa.com.pl]

Copeland i ALCO należy do grupy “Emerson Climate Technologies”, w skład której wchodzi kilkanaście spółek korporacji Emerson oferujących m.in. podzespoły i usługi w zakresie klimatyzacji, chłodnictwa i ogrzewnictwa w skali światowej. Na światowych rynkach finansowych spółka Emerson jest znana jako firma solidna, zatrudniająca około 120 000 pracowników na całym świecie o wielkości sprzedaży przekraczającej 15 miliardów USD.

Marka Copeland, jako wiodąca spełnia rolę promocyjną wobec nowej marki Emerson Climate Technologies, dlatego też logo Copeland zawsze umieszczane jest obok niej. Koncern w dalszym ciągu podejmuje działania mające na celu wzmocnienie marki produktów:

  • Copeland Scroll,
  • DWM Copeland,
  • Alco

Copeland Scroll to sprężarki spiralne, które od wielu lat ulegają znacznym modyfikacjom. Obecnie ten typoszereg sprężarek może być zastosowany w aplikacjach: klimatyzacyjnych (ZR), średniotemperaturowych (ZB, ZS), niskotemperaturowych (ZF) oraz w pompach ciepła (ZH). Obecnie Copeland oferuje sprężarki spiralne przystosowane do pracy z większością stosowanych na rynku czynników chłodniczych.

DWM Copeland i Prescold oznacza pełny asortyment sprężarek półhermetycznych. Produkowane są od kilkudziesięciu lat, ciągle udoskonalane doprowadziły w ostatnich latach do stworzenia płyty zaworowej typu Discus. To rozwiązanie pozwala kompresorom z tego typoszeregu uzyskać jeden z najkorzystniejszych współczynników wydajności chłodniczej (określany jako stosunek wydajności chłodniczej i poboru energii elektrycznej) z oferowanych na rynku urządzeń o podobnej konstrukcji.

Alco to dostawca całej gamy tradycyjnej automatyki chłodniczej jak: zawory rozprężne, filtry odwadniacze, zawory elektromagnetyczne, komponenty linii olejowej, sterowniki elektroniczne, presostaty itp. W ciągu ostatnich lat ALCO postawiło na rozwój rozwiązań wykorzystujących elektroniczne zawory rozprężne oraz systemy sterowania i monitoringu pracy układów chłodniczych.

Źródło: elektronika-sa.com.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz