Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

EFL wprowadza finansowanie paneli fotowoltaicznych

Finansowanie będzie miało charakter uproszczony.

EFL wprowadza finansowanie paneli fotowoltaicznych
EFL wprowadza finansowanie paneli fotowoltaicznych [Źródło: efl.pl]

Z oferty EFL mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy planują instalacje fotowoltaiki na nieruchomościach komercyjnych będących własnością leasingobiorcy. Instalacja może być zamontowana na dachach budynku bądź na gruncie. Moc pojedynczej instalacji może wynosić maksymalnie 50 kW.

EFL umożliwia skorzystanie z procedury uproszczonej – wystarczy tylko oświadczenie klienta o wynikach firmy, które zastępuje wymagane standardowo dokumenty finansowe.

Do wyboru pozostaje jedynie forma finansowania – leasing czy pożyczka. Ponadto, wpłata początkowa może wynieść nawet 0 proc., a okres finansowania do 84 miesięcy.

Polska jest jednym z tych krajów, w których przyrost nowej mocy z OZE rok do roku dynamicznie rośnie. W 2019 roku osiągnął on poziom około 0,9 GW, co oznacza 5,5 proc. wzrost w porównaniu z rokiem 2018. Dzięki tej dynamice Polska uplasowała się w pierwszej piątce krajów Unii Europejskiej. Prognozy na ten rok wskazują, że tę piątą pozycję nadal utrzymamy. Ta dynamika jasno oznacza zapotrzebowanie na finansowanie tego typu instalacji. Dla nas jest to nowy ciekawy segment rynku, a nasza oferta jest odpowiedzią na potrzeby klientów biznesowych. Działania w obszarze „zielonej” energii są zapisane w strategii Grupy Credit Agricole. Zakłada ona między innymi podejmowanie działań w obszarze transformacji energetycznej oraz wzmocnienie roli społecznej odpowiedzialności biznesu w całej Grupie – powiedział Wojciech Przybył, Członek Zarządu EFL.

Jaki rodzaj maszyn wchodzi do tej grupy?

  • Panele fotowoltaiczne/kolektory słoneczne o łącznej mocy do 50 kW
  • Inwerter do instalacji fotowoltaicznej
  • Kompletna instalacja fotowoltaiczna o łącznej mocy do 50 kW

Więcej informacji na stronie EFL

Źródło: efl.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz