Reklama
cleanpowerforall

Danfoss – producent urządzeń dla branży chłodniczej i klimatyzacyjnej

Danfoss – producent urządzeń dla branży chłodniczej i klimatyzacyjnej
Danfoss – producent urządzeń dla branży chłodniczej i klimatyzacyjnej [Źródło: danfoss.com]

Danfoss to międzynarodowy koncern produkujący urządzenia dla branży chłodniczej i klimatyzacyjnej, ciepłowniczej, wentylacyjnej oraz elektrycznej. Z szerokiej gamy produktów Danfossa na szczególną uwagę zasługują urządzenia z branży chłodniczej i klimatyzacyjnej, wśród których można wymienić: sprężarki i agregaty Maneurop, systemy sterowania i monitoringu, elektroniczne i termostatyczne zawory rozprężne, termostaty i presostaty, regulatory ciśnienia i temperatury, filtry osuszaczy i wzierniki, zawory elektromagnetyczne i odcinające, zawory bezpieczeństwa i regulacyjne.

Danfoss posiada 53 fabryki w 21 krajach na sześciu kontynentach, filie i przedstawicielstwa w ponad 110 krajach i zatrudnia około 18 tysięcy pracowników na całym świecie. Fabryki firmy Danfoss produkują łącznie ponad 250.000 gotowych wyrobów dziennie. Zakłady te wyposażone są w najnowocześniejsze urządzenia techniczne i stosują najbardziej efektywne procesy produkcyjne.

Poprzez wykorzystanie urządzeń i technologii do kontroli jakości Danfoss stał się jedną z pierwszych firm w swojej dziedzinie, która otrzymała świadectwo jakości wyrobów ISO 9000 i ISO 9001 wydane przez Międzynarodową Organizację Normalizacji. Danfoss jest także autorem wielu unikalnych rozwiązań technicznych w chłodnictwie, ciepłownictwie, hydraulice siłowej, w dziedzinie napędów elektrycznych i urządzeń pomiarowych. Wyroby firmy Danfoss są sprzedawane na całym świecie poprzez sieć przedstawicielstw handlowych.

W 2003 roku stworzono dla Europy Północnej w Danii w mieście Rodekro „Centrum Dystrybucji”. Towar wysyłany jest bezpośrednio do dystrybutorów, a filie Danfossa m.in. koordynują dostawę towaru. Obecnie centrum zaopatruje większość klientów europejskich (w tym Polskę), których magazyny lokalne zostały zamknięte. Rozwiązanie to przyczyniło się do redukcji zapasów wyrobów gotowych i do pomniejszenia kosztów operacyjnych.

Na sześciu kontynentach znajdują się autoryzowane placówki serwisowe wyposażone w specjalne narzędzia i aparaturę pomiarową przeznaczone do obsługi i napraw sprzętu Danfoss. Uruchomienie produkcji w 1992 roku oraz jakość produktów potwierdzona certyfikatem ISO 9001:2000 pozwoliła firmie osiągnąć pozycję jednego z liderów.

Także dbałość o środowisko wpisana jest w wartości firmy, co potwierdza certyfikat ISO 14001:1996.

Danfoss działa w następujących obszarach:

  • Chłodnictwo i klimatyzacja: sprężarki i agregaty, elektroniczne systemy sterowania i monitoringu, zawory sterowane elektronicznie, filtry osuszacze i wzierniki, armatura chłodnicza, regulatory poziomu czynnika, regulatory ciśnienia i temperatury, czujniki i przetworniki, zawory bezpieczeństwa, zawory elektromagnetyczne, zawory odcinające i regulacyjne, termostatyczne zawory rozprężne, termostaty i presostaty, zawory wodne.
  • Napędy elektryczne VLT: przetwornice częstotliwości, przetwornice do nadbudowy, układy łagodnego rozruchu.
  • Komponenty automatyki przemysłowej: zawory elektromagnetyczne, zawory termostatyczne do wody chłodzącej, presostaty, termostaty, styczniki i wyłączniki silnikowe.
  • Ciepłownictwo, ogrzewnictwo wentylacja.
  • Hydraulika wodna.
  • Armatura.

Źródło: elektronika-sa.com.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz