Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Daikin Perfera – nowa jednostka przypodłogowa

Nowa jednostka przypodłogowa to połączenie chłodzenia i ogrzewania w jednym urządzeniu - klimatyzatorze przypodłogowym Perfera FVXM-A firmy Daikin. Jednostka zaprojektowana z myślą, by zapewnić wysoką wydajność z optymalną efektywnością energetyczną do A++ w trybie ogrzewania oraz A+++ w trybie chłodzenia.

Daikin Perfera - nowa jednostka przypodłogowa
Daikin Perfera - nowa jednostka przypodłogowa [Źródło: daikin.pl]

Urządzenie charakteryzuje się skromnym, ale praktycznym wyglądem – panel przedni zaprojektowano tak, aby informował użytkowników o tym, co się dzieje. Światło jednostki zmienia kolor, wskazując na stan operacyjny, w razie potrzeby można je jednak przyciemnić lub wyłączyć. Wentylator turbo utrzymuje stałą temperaturę otoczenia w pomieszczeniu z praktycznie niesłyszalnym poziomem głośności. Perfera FVXM-A oferuje także tryb nocny, który automatycznie ustawia temperaturę o 2°C niższą w trybie ogrzewania i 0,5°C wyższą w trybie chłodzenia, zapewniając spokojny sen.

Nową Perfera FVXM-A zaprojektowano z naciskiem na ogrzewanie. Do urządzenia wprowadzono trzy nowe funkcje, aby zapewnić komfort użytkowania. Nowa funkcja automatycznego zwiększania temperatury wprowadzona do jednostek zewnętrznych szybko ogrzewa domy po uruchomieniu systemu, umożliwiając osiągnięcie zadanej temperatury o 14% szybciej niż w przypadku zwykłego klimatyzatora. Po dotknięciu przycisku, ustawienie heat plus tworzy poczucie komfortu, symulując ogrzewanie promieniujące i wyłączając się po 30 minutach.

Nowością w najnowszej generacji Perfera jest także funkcja ogrzewania przypodłogowego, która optymalizuje konwekcję poprzez rozprowadzanie gorącego powietrza od spodu urządzenia, dzięki czemu stopy zawsze pozostają ciepłe. Podobnie jak jej poprzednicy, nowa Perfera FVXM-A oferuje unikalny podwójny przepływ powietrza Daikin, który można łatwo ustawić za pomocą pilota, zapewniając równomierny rozkład powietrza w całym pomieszczeniu. Szeroka górna klapa Perfera umożliwia kierowanie gorącego lub chłodnego powietrza w zależności od potrzeb.

Technologia Flash Streamer firmy Daikin w połączeniu z tytanowo-apatytowym filtrem przeciwzapachowym zapewnia czystsze powietrze, dzięki czemu chroni przed alergenami. Urządzeniem można sterować za pomocą pilota na podczerwień (dostarczany w standardzie) lub za pomocą smartfona z dedykowaną aplikacją Daikin. Nowa funkcja zapewnia możliwość sterowania głosowego i aktywacji ustawień systemowych za pomocą Amazon Alexa lub Google Assistant z dowolnego pomieszczenia.

Swoboda dla instalatorów

Niewielkie wymiary systemu oznaczają, że jednostkę zewnętrzną można łatwo zainstalować na dachu, tarasie lub przy ścianie zewnętrznej, a łączność z jednostkami wewnętrznymi standardowo zapewnia nowa płytka drukowana, w którą wyposażono nasz najnowszy model. Perfera FVXM-A można stosować w konfiguracji z jednym pomieszczeniem, z jedną jednostką wewnętrzną podłączoną do jednej jednostki zewnętrznej lub w konfiguracji z wieloma pomieszczeniami z maksymalnie 3 jednostkami wewnętrznymi podłączonymi do jednej jednostki zewnętrznej. Typoszereg poszerzono o 4 wydajności, z dostępnymi wersjami klas 20, 25, 35 i 50.

Perfera FVXM-Ato najnowsze rozwiązanie grzewcze do zastosowań mieszkaniowych z gamy Bluevolution Daikin. Nowy system pracując na R-32 jest zgodny zarówno z istniejącymi, jak i przyszłymi przepisami dotyczącymi fluorowanych gazów cieplarnianych, jest to rozwiązanie o niskim współczynniku GWP.

Źródło: daikin.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz