Reklama
https://www.ceo-odnawialna.pl/

Columbus Energy z nowymi projektami farmowymi w portfelu

Firma nabyła spółki z istniejącymi farmami fotowoltaicznymi oraz podpisała umowę inwestycyjną na zakup kolejnych.

Columbus Energy z nowymi projektami farmowymi w portfelu
Columbus Energy z nowymi projektami farmowymi w portfelu [Źródło: columbusenergy.pl]

Jeden z wiodących dostawców usług na rynku nowoczesnej energetyki zakupił spółki z wybudowanymi farmami fotowoltaicznymi i zawarł umowę inwestycyjną na nabycie kolejnych podmiotów realizujących projekty farmowe. Wartość umowy inwestycyjnej wynosi ponad 100 mln zł.

7 października Zarząd Columbus Energy S.A. poinformował o nabyciu 100 proc. udziałów w spółkach realizujących projekty farm fotowoltaicznych o łącznej mocy blisko 184 MWp za 40,5 mln zł. Z kolei 8 października Zarząd podpisał umowę inwestycyjną o wartości 110 mln zł.

Zawarte w tych dniach umowy są kolejnym etapem realizowania strategii Spółki w zakresie zwiększania udziału w rynku farm fotowoltaicznych. Zasadniczą różnicą w stosunku do poprzednich transakcji jest to, że 5 zakupionych przez nas spółek posiada ukończone farmy, przyłączone do sieci energetycznej, które generują już przychody ze sprzedaży wytworzonej energii. Wszystkie te działania są związane z budową własnego portfela aktywów Columbus Energy – mówi Janusz Sterna, wiceprezes Zarządu Columbus Energy S.A.

Obecnie wartość wybudowanych przez Grupę farm wynosi ok. 45 mln zł. Kolejne 40 MW jest już w realizacji, a całość portfela mocy, jakie rozwija Columbus Energy, to ponad 1000 MW farm, o wartości rynkowej sięgającej ok. 3 mld zł.

Źródło: columbusenergy.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz