Reklama
https://homecomfort.com.pl/

Columbus Energy inwestuje w nową technologię

Do zadań Columbus Energy będzie również zaliczać się dystrybucja produktów oraz sprzedaż licencji Saule Technologies.

Columbus Energy inwestuje w nową technologię
Columbus Energy inwestuje w nową technologię [Źródło: columbusenergy.pl]

Columbus Energy zainwestował 10 mln EUR w spółkę Saule Technologies – jednego ze światowych liderów w zakresie przemysłowego wykorzystania perowskitu w produkcji energii słonecznej. Tym samym Columbus wykonał znaczący krok w stronę wykorzystania nowych rozwiązań w obszarze fotowoltaiki. Technologia ogniw perowskitowych już niebawem najpewniej zrewolucjonizuje rynek nie tylko energetyki, ale i elektroniki użytkowej.

Po latach badań laboratoryjnych spółka Saule Technologies przygotowuje się do wprowadzenia na rynek ogniw słonecznych opartych o perowskity. Moduły z perowskitu, jako alternatywa dla krzemu, znajdą szerokie zastosowanie w budownictwie, a także w urządzeniach elektroniki użytkowej.

Lekkie i elastyczne panele słoneczne można integrować z fasadami budynków i pokryciami dachów o niskiej nośności, co pozwoli na pozyskiwanie energii z większych powierzchni. Dzięki temu, że ogniwa mogą być również transparentne, znajdą zastosowanie w nowoczesnej architekturze jako element łączący wysoką estetykę z funkcjonalnością.

Spółka z Columbus Energy zapewni naukowcom m.in. na opłacenie pilotażowej linii produkcyjnej fotowoltaicznych ogniw perowskitowskich oraz badania B+R związane z rozwojem technologii perowskitu.

Wchodząc we współpracę, Columbus Energy zapewniła sobie pierwszeństwo zakupu technologii opracowanej przez Saule oraz prawo pierwokupu patentów opracowanych przez laboratorium. Dzięki temu Columbus będzie odgrywać wiodącą rolę jako dostawca tego typu rozwiązań na rynku.

Columbus Energy, jako polska firma, z polskim kapitałem, chce inwestować w polskie technologie, które mogą zrewolucjonizować świat. Taką inwestycją jest właśnie firma Saule Technologies. Wzajemnie potrzebujemy elastycznych partnerów, a ilość elementów synergii jest niezliczona. Jako akcjonariusz Saule Technologies będziemy wspierać zespół wybitnych naukowców i inżynierów, a jako dystrybutor będziemy zarówno promować same produkty wychodzące z linii produkcyjnej Saule Technologies, jak i zachęcać międzynarodowe przedsiębiorstwa do integracji rozwiązań Saule Technologies z ich produktami – mówi Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy S.A.

Źródło: columbusenergy.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz