Reklama
http://www.multitherma.com/

Columbus Energy i Śląskie Kamienice zbudują farmy fotowoltaiczne

Columbus Energy S.A. oraz należąca do Śląskie Kamienice S.A. spółka Farmy Fotowoltaiki będą wspólnie rozwijać projekty farm fotowoltaicznych.

Columbus Energy inwestuje w nową technologię
Columbus Energy inwestuje w nową technologię [Źródło: columbusenergy.pl]

Spółki zrealizują przedsięwzięcie w ramach nowego podmiotu, w którym będą miały po 50% udziałów.

Columbus Energy S.A. nawiązał współpracę ze spółką Farmy Fotowoltaiki, w całości należącą do Śląskie Kamienice S.A. W ramach umowy realizowane będą projekty polegające m.in. na znalezieniu lokalizacji, zaprojektowaniu, budowie i uruchomieniu farmy fotowoltaicznej.

O długoterminowych inwestycjach w farmy fotowoltaiczne informowaliśmy wielokrotnie, m.in. w naszej strategii. Mamy ambicje inwestować we własne projekty farm w takim stopniu, aby w następnym roku osiągnąć wiodącą pozycję w Polsce. Dzięki współpracy z naszym partnerem – Śląskie Kamienice S.A., która specjalizuje się w modernizacji kamienic, nasze działania nabiorą rozpędu, a ich efekty będziemy mogli zobaczyć już niebawem – mówi Dawid Zieliński, Prezes Columbus Energy S.A.

Zainicjowanie aktywności w obszarze fotowoltaiki to ogromny impuls dla rozwoju naszej Grupy. Mamy zamiar bardzo aktywnie inwestować w branżę fotowoltaiki, ponieważ ma ona ogromny potencjał, co widać po naszych partnerach i konkurencji. W najbliższych kilkunastu miesiącach planujemy postawić pierwsze farmy fotowoltaiczne. Pozyskanie strategicznego partnera, jakim jest Columbus Energy, było jednym z priorytetów Spółki. Teraz jesteśmy przekonani, że projekty farm fotowoltaicznych będą poddawane analizie i wdrożeniu bez zbędnej zwłoki, przez co w szybkim czasie wypracują zyski dla Spółki – komentuje Kamil Kita, Prezes Farm Fotowoltaiki S.A. i jednocześnie Członek Zarządu Śląskie Kamienice S.A.

W ramach zawartej współpracy Spółki zobowiązały się do 50-procentowego finansowania kosztów inwestycji i podzieliły się kompetencjami. Columbus Energy S.A. będzie odpowiedzialny za projekt techniczny, budowę i uruchomienie farm, natomiast spółka Farmy Fotowoltaiki skupi się na wyszukiwaniu lokalizacji do projektów i pozyskiwaniu prawa do nieruchomości w celu ich realizacji.

Źródło: columbusenergy.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz