Reklama
https://homecomfort.com.pl/

Alfa Laval – producent systemów klimatyzacji i pomp ciepła

Alfa Laval - producent systemów klimatyzacji i pomp ciepła
Alfa Laval - producent systemów klimatyzacji i pomp ciepła [Źródło: alfalaval.pl]

Alfa Laval Polska jest częścią światowej korporacji Alfa Laval o zasięgu globalnym – jednego z liderów w branży specjalistycznych urządzeń i rozwiązań inżynierskich dla oddzielania, technologii przepływów i wymiany ciepła.

Działania Alfa Laval opierają się na trzech wydzielonych segmentach sprzedażowych: energetycznym, spożywczym i wodnym oraz morskim. Co więcej, utworzony został Dział Serwisu, który ma za zadanie wpieranie klientów i zapewnienie optymalnej wydajności urządzeń. Klienci Alfa Laval znajdują się w różnych przemysłach, takich jak: chemiczny, wydobycia ropy i gazu, papierniczo-celulozowy, oczyszczalni ścieków, morski, energetyczny, spożywczy.

Urządzenia Alfa Laval są sprzedawane w około 100 krajach. W 50 z nich działają lokalne firmy Alfa Laval. Ponadto, Alfa Laval posiada 42 dużych zakładów produkcyjnych (w tym 22 w Europie, 10 w Azji, 8 w USA i 2 w Ameryce Łacińskiej). Firma zatrudnia 17 000 pracowników na całym świecie.

Działalność Alfa Laval opiera się na podejmowaniu działań z zakresu trzech kluczowych technologii: wymiany ciepła, oddzielania i przepływów. Około 2,5% całkowitej sprzedaży przeznaczane jest rocznie na prace badawczo-rozwojowe, w efekcie czego Alfa Laval wprowadza na rynek 25-30 produktów rocznie.

W branży HVAC firma działa w obszarach:

  • systemy klimatyzacji i pompy ciepła,
  • systemy chłodzenia HVAC,
  • sieci chłodnicze,
  • systemy ogrzewania HVAC,
  • sieci ciepłownicze,
  • heating and cooling hub.

Źródło: alfalaval.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz