Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

1200 lat doświadczenia Schiessl Polska w branży HVAC&R

W kwietniu 2024 roku mija 27 lat działalności biznesowej Schiessl Polska. "Wydawać by się mogło, że już wszystko na temat naszej firmy zostało powiedziane. Nasze dokonania biznesowe oraz to, że zespół Schiessl Polska stanowi obecnie 148 pracowników są raczej znane naszym partnerom biznesowym. Jest jednak wiele informacji, których o nas nie wiecie. Chcemy to zmienić. Chcemy, byście poznali zespół ludzi tworzących naszą firmę z innej niż dotychczas perspektywy."

1200 lat doświadczenia Schiessl Polska w branży HVAC&R
1200 lat doświadczenia Schiessl Polska w branży HVAC&R

Łączny staż pracy w Schiessl Polska wszystkich aktualnie zatrudnionych pracowników to 1200 lat! A gdyby uwzględnić lata przepracowane przez nasze koleżanki i kolegów w innych firmach z branży, zanim podjęli pracę w Schiessl Polska, nasze doświadczenie branżowe wzrosłoby do niemal 1800 lat.

Wnikając w szczegóły naszego wspólnego, niesamowitego doświadczenia, możemy pochwalić się tym, że:

  • 27 lat pracuje w firmie troje najstarszych stażem pracowników.
  • Pod koniec roku 1997 firma zatrudniała w sumie 12 osób, z których 5 nadal pracuje w Schiessl Polska.
  • 10 lat to średni staż pracy wszystkich zatrudnionych w firmie co najmniej od roku.
  • 33 osoby mają staż pracy dłuższy niż 15 lat, z czego 17 osób pracuje w Schiessl Polska ponad 20 lat.
  • Jedną piątą zespołu Schiessl Polska stanowią kobiety, co jest rzadkością w naszej branży. Tym samym przełamujemy pewien stereotyp, mówiący o tym, że sektor HVAC&R jest wyłączną domeną mężczyzn.

Kompetencje pracowników to suma ich doświadczenia zawodowego i wykształcenia. Od lat powtarzamy, że wykształcenie ma znaczenie. Od początku funkcjonowania naszej firmy ma ono szczególną wartość, odzwierciedloną w praktyce.

Aż 70% pracowników Schiessl Polska ma wykształcenie wyższe, w tym 67 osób wykształcenie wyższe techniczne, a 52 osoby wyższe wykształcenie branżowe (HVAC&R). Pozostałe 30% pracowników ma wykształcenie średnie, w tym 24 osoby wykształcenie średnie techniczne.

Schiessl Polska to firma międzypokoleniowa. Średnia wieku wszystkich pracowników wynosi 42 lata. Najstarsza osoba pracująca w naszej firmie 7 lat temu osiągnęła wiek emerytalny, a trzej najmłodsi pracownicy mają 23 lata.

Tworzymy idealne środowisko zarówno dla tych, którzy mogą pochwalić się bogatym doświadczeniem zawodowym, jak i dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę w branży HVAC&R. Takie osoby mają możliwość czerpać ze specjalistycznej wiedzy kolegów z pracy – znanych i cenionych ekspertów w branży.

Podsumowując przedstawione dane, bez wahania możemy dziś powiedzieć, że mamy 1200 dowodów na to, że nasza firma to: niekwestionowany ekspert w branży HVAC&R, wiarygodny partner biznesowy oraz stabilny pracodawca.

Schiessl Polska to więcej niż produkty – to przede wszystkim wiedza i doświadczenie, będące siłą napędową organizacji.

Na koniec jeszcze jedna, ważna dla nas liczba. 100 lat temu, w roku 1924 powstała w Niemczech firma Robert Schiessl GmbH, która zapoczątkowała europejską grupę dystrybucyjną Schiessl, w skład której od 27 lat wchodzi Schiessl Polska. Cieszymy się, że mogliśmy zapisać się na kartach pięknej historii tej organizacji oraz być współautorami jej sukcesu.

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o.
ul. Karczunkowska 46
02-871 Warszawa
tel. +48 22 750 42 94
mail: [email protected]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz